Płatność kartą weszła już na stałe do życia każdego z nas. Wszechobecne terminale sprawiają, że praktycznie nie musimy nosić przy sobie gotówki. Jednak zdarzają się sytuacje o raz miejsca, w których gotówka jest jedyną opcją. Co zrobić, gdy w pobliżu nie znaleźliśmy bankomatu? Zawsze możemy skorzystać z usługi cash back.

Na czym polega Cash back?

Usługa cash back jest dostępna już w chwili aktywacji karty Visy lub MasterCard® - nie ma potrzeby aktywacji dodatkowej usługi. Najprościej rzecz ujmując, cash back to nic innego, jak możliwość wypłaty gotówki przy okazji płacenia za zakupy. Aby skorzystać z usługi Cash back, wystarczy zrobić zakupy na dowolną kwotę (wydana suma nie ma jednak znaczenia - 300 zł możemy wypłacić bez względu na to, czy na zakupy wydamy złotówkę czy 200 zł), a podczas płacenia poinformować sprzedawcę, że chcemy wypłacić pieniądze. Otrzymaną gotówkę bank od razu potrąca z naszego rachunku, nie naliczając żadnych dodatkowych opłat operacyjnych czy manipulacyjnych.

Gdzie wypłacę pieniądze za pomocą Cash back?

Lista miejsc, w których możemy wypłacić pieniądze za pomocą usługi Cash back wciąż rośnie. Liczy już ponad 64 tys. miejsc. W punktach handlowo-usługowych świadczących tę usługę jest umieszczone logo Visa cash back, najczęściej na oknie sklepu, przy drzwiach lub przy kasie.

Ile mogę wypłacić, korzystając z usługi Cash back?

Z pomocą usługi Cash back użytkownicy kart z tą funkcją mogą jednorazowo wypłacić maksymalnie 300 złotych. Z samej usługi można korzystać nawet kilka razy dziennie. Jedynym ograniczającym nas aspektem jest limit na karcie. W większości banków usługa nie jest płatna, jednak aby mieć całkowitą pewność, warto zapoznać się z regulaminem swojego banku.

Zalety usługi Cash back

Usługa została przyjęta przez użytkowników kart płatniczych bardzo dobrze. Nic dziwnego - jest to bardzo opłacalne forma wypłaty gotówki, jeżeli w pobliżu nie możemy znaleźć bankomatu naszego banku. Poniżej przedstawiamy zalety Cash back:
  • wygoda i szeroki dostęp do gotówki,
  • bezpieczna wypłata pieniędzy zawsze przy użyciu kodu PIN,
  • oszczędność czasu - jednocześnie kupujemy i wypłacamy,
  • brak dodatkowych opłat - dla klientów większości banków,
  • prostota - większość czynności wykonuje sprzedawca.
A Wy, korzystaliście już z usługi Cash back? Polecamy:
rozliczenie zaliczki praca przy komputerze karta ewidencji czasu pracy