Wbrew przekonaniom wielu początkujących przedsiębiorców, samodzielne prowadzenie księgowości nie wymaga szczególnej wiedzy w tym zakresie. Właściwie, to jest o wiele prostsze niż może się wydawać. Księgowość dla każdego, czyli samodzielna księgowość online to najlepsze rozwiązanie dla współczesnego przedsiębiorcy, który obawia się, że nie podoła obowiązkom. Poznaj wady i zalety tego rozwiązania! 

Jakie zalety ma księgowość dla każdego? 

Samodzielne rozliczanie firmy za pomocą programu do księgowości online nie tylko może być prostsze niż się wydaje, ale również posiada szereg innych zalet, o których warto wspomnieć. 

Przede wszystkim, takie rozwiązanie nie obliguje przedsiębiorcy do dostarczania dokumentów księgowej. Dzięki integracji z OCR, użytkownik (jednego z takich systemów tj. programu do księgowości wFirma) może samodzielnie wprowadzać faktury do systemu. Wystarczy zdjęcie lub PDF, a program automatycznie zaciągnie dane. Po stronie podatnika leży sprawdzenie poprawności, i to wszystko.

Istotną zaletą jest wsparcie ekspertów księgowych, oferowane w ramach pakietu Księgowość online od wFirma. Dzięki temu przedsiębiorca ma możliwość skorzystania z pomocy, w przypadku ewentualnych problemów. A to wszystko w o wiele niższej cenie niż usługi biura rachunkowego!

Czy księgowość dla każdego ma jakieś wady? 

Księgowość dla każdego, czyli samodzielne rozliczanie swojej firmy za pomocą programu do księgowego właściwie wad nie ma. Czy oszczędność pieniędzy może być wadą? Lub też dostęp do danych o każdej porze dnia i nocy? A może nielimitowane wsparcie ekspertów? 

Księgowość dla każdego wymaga od przedsiębiorcy podstawowej wiedzy w tym zakresie, ale korzystanie z usług biura rachunkowego nie zwalnia z tego obowiązku. Jedyne czego potrzebuje to większej samodyscypliny w dopilnowaniu wszelkich obowiązków. I nic więcej.