Nowo przyjęty pracownik w struktury firmy ma przed sobą wiele dokumentów związanych z rekrutacją. Na głowę rekrutera spada obowiązek przedłożenia mu wszystkich potrzebnych kwestionariuszy i dopilnowanie, by zostały one uzupełnione poprawnie. Jakie dokumenty kadrowe należy przygotować.

Nawiązanie stosunku pracy - najważniejsze dokumenty 

Pracownik będąc w stosunku służbowym na podstawie umowy o pracę przed rozpoczęciem zatrudnienia powinien otrzymać stosowne dokumenty do wypełnienia. Bez względu jakie stanowisko obejmie dokumenty powinny zawierać: kwestionariusz osobowy, umowę o pracę, PIT 2, dyspozycję przelewu, oświadczenie dotyczące odbycia kursu BHP, orzeczenia o niepełnosprawności, zaświadczenie o zapoznaniu się z przepisami, rezygnacja z pracowniczych planów kapitałowych.

Wszystkie dokumenty w jednym miejscu

Pracodawca zatrudniając pracownika ma przed sobą wiele formalności do spełnienia. Nie musi pamiętać jednak o wszystkim, większość spraw, jak przygotowanie stosownych dokumentów załatwi za niego program do kadr i płac za darmo, który posiada funkcje generowania i kompletowanie najważniejszych dokumentów związanych z rekrutacją.