Prowadzisz działalność i szukasz dobrego oprogramowania do wystawiania faktur? Postaw na jakoś, wygodę i bezpieczeństwo decydując się na program do fakturowania online udostępniany przez wFirma.pl! Oprócz niezbędnych funkcji posiada też szereg integracji!
Podatnicy, a w szczególności mali podatnicy, mają możliwość wyboru, jeśli chodzi o formę rozliczania się z podatków. Niektórzy wybierają miesięczne rozliczenie, inni zaś wolą kwartalne.
Kwestia odwrotnego obciążenia wydaje się zawiła, ale jak to w życiu bywa - straszne jest to, co nieznane. W niniejszym artykule za pomocą przykładu postaramy się objaśnić, na czym polega rozliczenie VAT przy odwrotnym obciążeniu.
Franchising jest dość specyficznym systemem sprzedażowym. Polega on na ciągłej i ścisłej współpracy między dwoma przedsiębiorstwami. Franczyzodawca przyznaje prawa oraz wyznacza obowiązki franczyzobiorcy.
Każda firma, żeby prawidłowo funkcjonować, musi posiadać odpowiednią infrastrukturę. Składają się na nią nie tylko nieruchomości, maszyny czy surowce, ale także zasoby niematerialne. Do tych ostatnich możemy zaliczyć między innymi know-how. Czy wa
Delegacje krajowe i zagraniczne na stałe są już wpisane w życie zawodowe. Mimo swojej powszechności, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy wciąż popełniają wiele błędów w ich rozliczaniu. Jakie to błędy i jak sobie z nimi radzić, wyjaśniamy poniżej.
Sprzedaż gruntu w określonych przypadkach jest zwolniona z opodatkowania podatkiem VAT. Jeśli sprzedaż gruntu następuje z prywatnego majątku, to zazwyczaj transakcja ta nie jest traktowana jako działalność gospodarcza. W związku z tym nie ma konieczności
Każda osoba zatrudniona na podstawie umowy o pracę, powołania, wyboru, mianowania lub spółdzielczej umowy o pracę ma prawo do corocznego płatnego urlopu wypoczynkowego. Na jego wymiar mogą jednak wpłynąć niektóre nieobecności w pracy.
Niezaprzeczalnym faktem jest, że aby przedsiębiorstwo mogło prawidłowo funkcjonować i rozwijać się, potrzebuje środków finansowych. Jednak przedsiębiorca, który dopiero założył własną firmę, zazwyczaj dysponuje ograniczonymi środkami.
Otrzymanie mandatu lub kary zazwyczaj traktowane jest jako sytuacja ostateczna - możemy jedynie jak najszybciej je zapłacić. Nie zawsze tak jest - w niektórych przypadkach przedsiębiorca może odmówić jego przyjęcia. Kiedy można odrzucić mandat skarbowy i
Upoważnienie i pełnomocnictwo to dokumenty wystawiane w sytuacji, gdy osoba, która jest zobowiązana do dokonania jakiejś czynności, deleguje osobę trzecią do wykonania pewnych czynności lub kiedy ma ona występować w imieniu mocodawcy w urzędach.
Prowadzenie działalności gospodarczej w niektórych formach jest równoznaczne ze zgłoszeniem ich do odpowiedniego rejestru - dla jednych z nich jest to CEiDG, do założenia innych konieczny jest wpis do KRS.
Przedsiębiorca, który w wyznaczonym terminie nie otrzymał zapłaty od kontrahenta, może skorzystać z ulgi za złe długi. Ulga ta umożliwia ubieganie się o zwrot podatku od transakcji nieuregulowanych przez kontrahentów.
Przedsiębiorcy prowadzący działalność ciągle starają się poszerzać asortyment oferowanych przez siebie usług czy towarów aby stawać się coraz bardziej atrakcyjnym dla potencjalnych klientów.
Każdy pracodawca, który chce dobrze zorganizować pracę w swoim przedsiębiorstwie, powinien przede wszystkim przedstawić każdemu z pracowników precyzyjny zakres obowiązków. Dlatego też wielu z nich sporządza dla każdej zatrudnionej osoby opis stanowiska pr
Podatnicy zwolnieni z VAT w kraju od zakupu usług zagranicznych są zobowiązani samodzielnie naliczyć oraz odprowadzić VAT. Do rozliczenia VAT od importu usług przez podatników zwolnionych służy deklaracja VAT-9M. Jak wypełnić VAT-9M?
Dokumentem, który potwierdza odbycie podróży służbowej, jest polecenie wyjazdu służbowego. To właśnie na jego podstawie pracodawca dokonuje rozliczenia kosztów delegacji.
Przedsiębiorcy zatrudniający pracowników muszą się liczyć z tym, że po ich stronie pojawiają się zarówno prawa jak i obowiązki. Jednym z takich obowiązków jest konieczność udzielenia pracownikowi urlopu wypoczynkowego.
Przedsiębiorcy coraz częściej decydują się na zakup do działalności alternatywnych środków transportu tj. motory, motorowery, skutery czy też rowery. W takiej sytuacji pojawia się pytanie czy zakup tych środków transportu uprawnia do odliczenia VAT oraz w