Prowadzisz działalność i szukasz dobrego oprogramowania do wystawiania faktur? Postaw na jakoś, wygodę i bezpieczeństwo decydując się na program do fakturowania online udostępniany przez wFirma.pl! Oprócz niezbędnych funkcji posiada też szereg integracji!
W czasie podróży służbowych przedsiębiorcy często zdarza się korzystać z komunikacji miejskiej. W związku z czym pojawia się pytanie czy bilety jednorazowe mogą stanowić podstawę ujęcia kosztu w KPiR. Sprawdź, odpowiedź znajdziesz w artykule!
Wielu przedsiębiorców decyduje się na samodzielne promowanie własnej firmy. Jednym z narzędzi może być Google AdWords. Sprawdź, jak zaksięgować fakturę za tego typu usługi. Odpowiedź w artykule!
Przedsiębiorco otrzymujesz zaliczki na poczet przyszłej dostawy towarów czy też świadczonych usług? Czy faktura zaliczkowa musi dokumentować każdą tego typu transakcję? Sprawdź, odpowiedź w artykule!
Przepisy prawa przewidują 3 podstawowe podstawy do zwolnienia z VAT. Wśród przedsiębiorców korzystających z takiego zwolnienia pojawiają się często pytania czy podstawa zwolnienia z VAT powinna zostać ujęta na fakturze. Sprawdź, odpowiedź w artykule!
W przypadku prowadzenia Podatkowej Księgi Przychodów i Rozchodów ujmowanie kosztów następuje w oparciu o rachunki oraz faktury. Istnieją jednak wyjątki kiedy wydatek może zostać udokumentowany przy użyciu paragonu.
Okres rozliczeń deklaracji rocznych zakończył się. Teraz nastał czas oczekiwania na zwrot podatku z tytułu nadpłaty podatku dochodowego. Należy jednak pamiętać, że w niektórych przypadkach konieczne będzie wniesienie opłaty.
Obecnie coraz częściej zdarza się, że ze względu na specyfikę prowadzonej działalności oraz zwiększenie konkurencyjności pracownicy zmuszeni są do pracy w noce, niedziele i święta. Czy każdemu pracownikowi pracującemu w takim trybie należy się rekompensa
W ustawie o PIT również zdefiniowany został mały podatnik. Sprawdź, kto zgodnie z ustawą o PIT może posiadać status małego podatnika PIT. Odpowiedź znajdziesz w artykule! Sprawdź!
Zgodnie z art. 232 Kodeksu Pracy pracodawca ma obowiązek zapewnić nieodpłatnie posiłki oraz napoje zatrudnionym pracownikom jeśli ich warunki pracy są szczególnie uciążliwe. Sprawdź, komu przysługuje posiłek regeneracyjny!
Polskie przepisy przewidują kwotę dochodu, która nie generuje obowiązku zapłaty podatku dochodowego. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się jakie odzwierciedlenie ma kwota wolna od podatku w działalności gospodarczej.
Umowa zlecenie jest umową cywilnoprawną, która podlega regulacjom Kodeksu cywilnego a nie Kodeksu pracy jak umowa o pracę. W takiej sytuacji nasuwa się pytanie czy zleceniobiorcy posiadają takie same prawa urlopowe jak osoby zatrudnione na umowę o pracę?
Wraz z początkiem 2017 roku obniżona zostanie wartość transakcji które będą mogły być regulowane gotówką. Do końca 2016 roku gotówką można regulować transakcje do 15 000 euro. Od początku 2017 roku będzie to kwota 15 000 zł.
Podmioty dokonujące sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej lub rolników ryczałtowych co do zasady sprzedaż powinni dokumentować na kasie fiskalnej.
Decydując się na założenie sklepu internetowego (sprawdź, jak założyć sklep internetowy) warto jest przekalkulować wszystkie koszty, które trzeba będzie ponieść już na starcie oraz w trakcie jego funkcjonowania.
Wielu przedsiębiorców decyduje się na zakup usług w ramach Google AdWrods z Irlandii. W związku z czym pojawia się pytanie w jaki sposób należy taką transakcję rozliczyć!
Sprawdź, jak rozliczyć usługi Google AdWords!
Wraz ze zbliżającym się latem coraz więcej osób decyduje się na dojazdy do pracy rowerem. Jest to korzystne zarówno dla zdrowia jak i portfela biorąc pod uwagę ceny paliw.
Duża część przedsiębiorców nie wyobraża sobie prowadzenia działalności bez wykorzystania samochodu. Wyróżniamy wiele sposobów użytkowania pojazdu w firmie. Możliwe jest ujęcie pojazdu w środkach trwałych, wykorzystanie prywatnego pojazdu w działalności cz
Bardzo popularne staje się wręczanie przez pracodawcę pracownikom z różnych ważnych okazji jak np. ślub, urodziny czy też imieniny prezentów czy tez drobnych upominków.
Pojawia się jednak pytanie czy prezenty dla pracowników przedsiębiorca może zalicz